\
Budowanie wartości marki

Wizerunek firmy

Jest to niewidoczna a wręcz ulotna informacja o stanie reputacji danej firmy. W przypadku gdy zbieramy jedynie uściski dłoni i poklepywania po ramieniu, nasze osiągnięcia są znane tylko nam i naszym klientom. Brak dbania o referencje za dobrze wykonaną pracę to brak dbania o wizerunek własnego przedsiębiorstwa. Podczas budowania wizerunku firmy należy pamiętać że popełnione błędy będą nam bardziej pamiętane niż osiągnięte sukcesy.

 

Przedsiębiorcy często zastanawiają się jak wykreować wizerunek własnej firmy i wymyślają bardzo nietypowe metody które tylko generują dodatkowe koszty. W pierwszym etapie należy ustalić standardy dzięki którym każdy pracownik będzie wiedział jakie są jego prawa i obowiązki. Właściciele firmy nie powinni bać się wyjść do własnych pracowników z ofertą dodatkowej przerwy czy dodatków do stanowiska pracy. Wszelkie tego typu drobne udogodnienia ocieplają relacje pomiędzy pracownikami a firmą. Jest to bardzo ważne bo pracownik jest pierwszym który będzie mówił o firmie w socjal media, od niego wielu jego znajomych dowie się że w jego pracy są lepsze warunki. Należy pamiętać również że szczęśliwy pracownik to też mile obsłużony klient. W przypadku gdy pracownicy firmy są zestresowani, ich zły nastrój może zostać źle odczytany przez klientów a to może wpłynąć na ich postrzeganie firmy. Dlatego dbaj o relacje z pracownikami aby byli Twoimi pierwszymi ambasadorami.

 

Zbieraj dyplomy i certyfikaty

Gdy tylko masz okazję zbieraj certyfikaty dla firmy, szczególnie takie które pomogą Ci utrwalić dobre relacje z poprzednimi klientami. Dobre opinie warto zbierać i trzymać w jednym miejscu jednak ważne aby to nie był tylko nasz własny serwis. Obecnie techniki manipulacji są tak zaawansowane że liczą się tylko opinie z wiarygodnych źródeł. Skorzystaj z usługi wystawcy który pozwoli zbierać pozytywne opinie na osobnej karcie podpiętej pod profil przedsiębiorstwa. Dzięki temu uwiecznisz dla potomnych wszystkie dobrze zakończone transakcje. Taki album pozytywnych opinii możesz używać jako zachęta dla nowych lub potencjalnych klientów. Pokazanie im takiej historii zakończonych transakcji zaspokoi ich ciekawość i chęć potwierdzenia kwalifikacji.

 

Korzystaj z media PR

W prowadzeniu własnej firmy ważny jest instynkt wykorzystywania dostępnych narzędzi które znajdują się pośród nas. Jeśli zauważysz nowe narzędzie, spróbuj się wokół niego zakręcić i sprawdzić jakie posiada możliwości. Dzisiejszy świat jest coraz bardziej innowacyjny. Ważnym jest aby nie przespać momentu w którym należy rozpocząć wdrażanie zmian. Niektóre firmy nawet tak duże jak NOKIA, przypłaciły to przejęciem i zniknięciem marki. Dlatego ważne jest pilnowanie wszystkich swoich konkurentów. Jak to stoi w starym powiedzeniu, bliskich trzymaj blisko a wrogów jeszcze bliżej.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu
- Witamy po kolejnych udanych wakacjach