\
Polacy chętniej sięgają po prywatne leczenie

Statystyki przemówiły

Zgodnie z danymi które posiada Polska Izba Ubezpieczeń (PIU), w 2015 roku wzrosła liczba ubezpieczeń w sektorze prywatnego leczenia. Suma ubezpieczonych jest aż o 21 procent wyższa niż w 2014 roku. Polacy łącznie w 2015 roku przeznaczyli 483 miliony złotych na ubezpieczenia w sektorze prywatnego leczenia. Zgodnie z doniesieniami PIU największy wzrost ubezpieczonych jest odnotowywany w sektorze ubezpieczeń indywidualnych. Oznacza to że coraz więcej osób wykupuje dodatkowe oprócz obowiązkowego, ubezpieczenie dla siebie i swojej rodziny. Jest to usprawiedliwione gdyż w publicznej służbie zdrowia nie możemy oczekiwać wysokich standardów jakie dostajemy w sektorze prywatnym. Mimo to PIU informuje że sektor ubezpieczeń nadal jest w Polsce strefą niszową.

 

Obecnie sektor wspiera osoby starsze

Jedna z wiodących firm Ogólnopolskie Centrum Medyczne , obecnie oferuje usługę ubezpieczenia płatnego w formie abonamentu dla osób w podeszłym wieku. Skupiono się na tej grupie ludzi gdyż jest ona obecnie największym beneficjentem Narodowego Funduszu Zdrowia. System darmowej opieki jest przeładowany i nie jest wstanie obsłużyć najbardziej potrzebujących przez brak środków które są pochłaniane na obsługę osób starszych. Osoby które przekraczają pięćdziesiąty rok życia wymagają komfortu podczas zabiegów oraz badań. Dlatego wybierają prywatne ubezpieczenia w celu zapewnienia sobie lepszej opieki niż ta dostępna z przymusowego ubezpieczenia.

 

W Polsce ubezpieczenia raczkują

Głównie z powodu braku odpowiedniej ustawy, cały sektor raczkuje i nadal jest ofertą niszową. Panuje ogólne przyzwyczajenie że należy ufać państwowym zapewnieniom. Jednak w zderzeniu z szarą rzeczywistością każdy pacjent widzi niewydolność państwowej służby zdrowia. Jeśli dbasz o zdrowie swoje rodziny to powinieneś zadbać o dostęp do prywatnej opieki medycznej. Zamiast czekać w kolejkach, możesz być zbadany w pierwszej kolejności, wystarczy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Zadbaj o rodzinę, obecnie żyjemy w środowisku tak zanieczyszczonym że warto stale być pod fachową opieką.

Menu

Carfactor.pl tel. +48 883 057 301 - sprowadzanie samochodów na zamówienie. Oferujemy sprawdzone auta z Niemiec, Holandii, Belgii, Włoch, Szwecji a także z USA

carfactor.pl