\
Wprowadzenie strony głównej

Skrypt CC i jego budowa

Skrypt PHP który zapewnia obsługę witryny Dolarek.com to oprogramowanie które można kupić w internecie za około 60 dolarów. Wykorzystujemy to oprogramowanie od samego początku istnienia tej strony. Dawniej miała ona innego właściciela. W sumie, pamiętam dwóch poprzedników jako właścicieli, admin Pampers i Magdalena. Skrypt ma specyficzną budowę gdyż nie wykorzystuje całej przestrzeni adresowej którą posiada w swojej strukturze. Wręcz jego budowa zwraca uwagę na zamierzenia producenta. Skrypt ten nie miał być głównym tematem portalu a jedynie dodatkiem do niego jako dodatkowy mechanizm dla os które chcą reklamować swoje witryny oraz tych które chcą zarabiać na oglądaniu reklam.

 

Gdy administracja firmy Ads-Center.NET odkryła ten fakt postanowiła przeprowadzić pewnego rodzaju testy. Jako królik doświadczalny posłużył jeden z mniejszych portali wchodzących w skład grupy medialnej Ads-Center.NET. Witryna która była królikiem doświadczalnym to portal pod adresem Zareklamuj.com . Zmiany wpłynęły pozytywnie na widoczność serwisu w wynikach wyszukiwarek oraz na wartość podstron.

 

Optymalizacja

Podczas prac przy witrynie przeprowadziliśmy również optymalizację kodu szablonu witryny. Po uzupełnieniu znaczników i atrybutów poszczególnych sekcji witryny, kod strony stał się bardziej uporządkowany. Optymalizacja zwiększyła wartość witryny w oczach wyszukiwarki Google przez co udało się uzyskać lepsze pozycje pod frazami na które jest pozycjonowana witryna.

 

SEOPilot

Wraz z wykorzystaniem dodatkowej przestrzeni zaprojektowanej przez producenta skryptu uzyskaliśmy miejsce na podstronę która rozdziela cały ruch na poszczególne elementy witryny. Dzięki temu manewrowi uzyskaliśmy miejsce na głównej stronie witryny. Po zamieszczeniu tam linków od SEOPilot uzyskaliśmy realny wzrost zysków ze sprzedaży miejsca pod reklamy na naszej witrynie.

 

Dolarek.com

Po zaobserwowaniu pozytywnych zmian w wycenie witryny oraz wzroście jej widoczności w wyszukiwarkach internetowych, postanowiliśmy wprowadzić zmiany również na stronie Dolarek.com . Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap czyli budowę głównej strony która jest swoistym drogowskazem po podstronach portalu dla internautów. Oprócz samej budowy nowej strony głównej, przeprowadziliśmy wstępne czyszczenie kodu strony z błędów oraz braków. Uzupełniliśmy znaczniki i atrybuty. Teraz informujemy o uruchomieniu strony głównej dzięki czemu witryna zyska na znaczeniu w wyszukiwarkach.