13,593

Uczestników

47

Online

0

Aktywnych reklam

55,278.16

Wypłat


Reklama
Programy partnerskie Randki internetowe
no-minimum.com DonkeyMails.com: No Minimum Payout
Czy interesuje Cię co jest potrzebne aby prowadzić taki serwis jak Dolarek.com ?

Aby rozpocząć przygodę z własnym serwisem GPTR jest potrzebne kilka elementów. Niestety nie jest to tania sprawa a i zwrot z inwestycji czasem trwa dłużej niż większość osób zakłada. Jest to spowodowane dużą konkurencją i małym zaufaniem użytkowników z powodu historii tej dziedziny gospodarki w naszym kraju. Jednak jeśli nadal jesteś zainteresowany/a zbudowaniem od początku własnego serwisu GPTR zapraszam do dalszej lektury.

W pierwszej kolejności należy wybrać skrypt pod prowadzenie własnego serwisu GPTR. Na rynku jest dostępnych kilka skryptów php/mysql które doskonale ogarniają niniejszy temat. Jednak ja z racji doświadczenia kilku skryptów mogę z czystym sumieniem polecić CC. Jest to platforma budowana i wspierana przez programistów od wielu lat. Skrypt zawiera wszystkie obecnie popularne możliwości popularyzowania stron internetowych. Jego cena jest jak na możliwości dość niska. W dodatku często są organizowane promocje polegające na obniżeniu ceny o 10$. Skrypt obecnie jest dostępny tylko na witrynie producenta i tylko tam należy się w niego zaopatrzyć. Jeśli kupisz skrypt od osoby postronnej, możesz narazić się na niedziałającą kopię lub słabą podróbkę.

Przed zakupem skryptu należy zaopatrzyć się w domenę. Jej nazwę należy podać podczas zakupu skryptu. Skrypt będzie działał tylko pod podanym adresem WWW. Dlatego podczas kupowania skryptu należy podać i sprawdzić poprawność domeny.
Co do samego adresu WWW, ciężko doradzać, każdy z zainteresowanych musi się nad tą sprawą pochylić w samotności i zdecydować zgodnie z własnym gustem.
Oczywiście musisz zwrócić uwagę na to u którego rejestratora domen zamówisz swoją. Pamiętaj aby uważać na promocje typu domena za darmo, takie promocje zazwyczaj mają bardzo skomplikowane regulaminy które mogą dostarczyć więcej problemów niż oszczędności.

Kolejnym elementem w który należy się zaopatrzyć jest oczywiście serwer. Gdy juz mamy zarejestrowaną domenę i zakupiony skrypt, przydało by się go gdzieś zainstalować. Z serwerem nie ma żartów, należy inwestować ostrożnie ale nie należy przesadzać. Początkowe miesiące na pewno nie będą obfitować w pokaźny ruch ale tak po 6 miesiącach, słabsze maszyny przestaną wystarczać. Spokojnie, najlepszym rozwiązaniem jest serwer dedykowany, jednak koszty utrzymania takiej maszyny są zbyt duże dla początkującego serwisu i z kolei całkowicie niepotrzebne. Zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w reklamę.

Aby uruchomić nowy serwis GPTR potrzebujemy jeszcze jednego elementu. Mowa tym razem o grafice. Jest to dość ważna sprawa, większość ludzi to wzrokowcy i do brzydkiego serwisu nie zarejestrują sie.

Teraz gdy już wiesz jak należy postępować krok po kroku w przypadku budowania własnego serwisu GPTR pozostaje mi umieścić linki które ułatwią odnalezienie najlepszych usług pod twój nowy serwis WWW.

- Sklep z skryptem CC
- Tanie Domeny
- Tanie Hosting